21 березня - Міжнародний день поезії

Поезія для мене – не просто римовані рядки, які дарують естетичну насолоду. Це глибока і довічна любов, що підносить із туги й зневіри, надихає на життя й осяває мою дорогу. Вона завжди прилітає на поклик: «Врятуй мене, Поезіє!» І, мабуть, найперше вона рятує самих поетів…

(Ліна Костенко)

Напевно, кожен намагався складати вірші або привітання для коханих, рідних та близьких. Велика кількість людей вважають, що поезія – чудовий спосіб висловити особисті думки, переживання і роздуми.

21 березня рішенням генеральної конференції ЮНЕСКО був призначений Всесвітній день поезії. Це свято відзначається з 1999 року. Рішення про встановлення даного свята було прийнято в зв'язку з тим, що поезія може допомогти людині розгадати найскладніші питання. Вона формує громадську думку і в той же час передає внутрішні переживання як самого автора, так і читачів. Представники ЮНЕСКО вважають, що поезія була і залишається найважливішою частиною сучасного мистецтва. Тому людство повинно навчитися цінувати поетичні рядки і знаходити в них справжнє багатство.

Поезія допомагає нам жити разом. Вона необхідна для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами. Заохочення поетичної творчості, її поширення та перекладу — це ще один із чинників сприяння культурному різноманіттю, життєво важливе джерело натхнення, відроджуване живою єдністю поета в багатогранних проявах його творчості. 

 

 


Міжнародний день рідної мови

Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб - МОВА.

"Українці – стародавній народ, а мова їхня багатша і всеосяжніша, ніж персидська, китайська, монгольська і всілякі інші."

(Евлія Челебі)

Нації вмирають не від інфаркту.
Спотатку їм відбирають мову.
(Ліна Костенко)

Міжнародний День рідної мови відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. І в Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема української мови на українських землях нараховує кілька століть.

Приклади оформлення бібліографічного опису відповідно до ДСТУ 8302:2015

В Україні 01 липня 2016 р.  набув чинності ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні вимоги та правила складання», який установлює види бібпосилань, правила та особливості їхнього складання і розміщування у документах.

 

 

Стандарт розроблено фахівцями Книжкової палати України імені Івана Федорова і його дія поширюється на бібліографічні посилання в опублікованих і неопублікованих документах незалежно від носія інформації. Зазначено, що «Стандарт призначено авторам творів, видавцям, фахівцям редакцій засобів масової інформації, інформаційних центрів тощо».

 

 

ДСТУ 8302:2015 містить інформацію про:

  • види бібліографічих посилань та правила їхнього складання;
  • особливості складання комплексного бібліографічного посилання;
  • особливості складання бібліографічного посилання на електронний ресурс;
  • особливості складання бібліографічного посилання на архівний документ

 

 

 

 

01 грудня 2017 р. Юрій Каганов опублікував приклади оформлення бібліографічного опису у списку використаних джерел з урахуванням Національного стандарту України ДСТУ 8302:2015, які підготовлені працівниками Наукової бібліотеки Запорізького національного університету.

 

База даних Scopus

http://aphd.ua/onovlenyi-perelik-zhurnaliv-shcho-indeksuiutsia-u-scopus-stanom-na-zhovten-2017/

 

 
 

ОНОВЛЕНИЙ ПЕРЕЛІК ЖУРНАЛІВ, ЩО ІНДЕКСУЮТЬСЯ У SCOPUS (СТАНОМ НА ЖОВТЕНЬ 2017)

 

Три рази на на рік на сайті компанії Elsevier оприлюднюється список журналів, які індексуються в базі даних Scopus.

 

На початку листопада 2017 р. викладено cписок журналів, які індексуються в Scopus, станом на жовтень 2017 р. (завантажити список).

 

Рекомендації щодо користування наукометричною базою даних «Scopus»

 

Рейтинг України в БД Scopus

 

Шахраї та Scopus

 

 

100 років кафедрі графічного дизайну і мистецтва книги.

Кафедра графічного дизайну і мистецтва книги Української академії друкарства - одна із найдавніших в Україні, що готує художників графіків для видавництва та поліграфії. 100 років тому, у колі спеціалістів, справжніх державників та патріотів була реалізована давня мрія – професійна національна мистецька освіта, зокрема у сфері мистецтва книги. Цей напрямок впродовж усіх цих років модернізувався та вдосконалювався, зосередивши найцінніші теоретичні знання і практичні навики на Кафедрі графічного дизайну та мистецтва книги Української академії друкарства.

Сучасна кафедра графічного дизайну і мистецтва Української академії друкарства належить до пагонів, народжених Українською академією мистецтв у Києві 5 грудня 1917 року і безпосередньо "виросла" із заснованої Георгієм Нарбутом графічної майстерні, що була задумана митцем як окремий поліграфічний факультет Української академії мистецтв. Однак з приходом радянської влади, яка не змогла змиритись з існуванням ідеологічного осередку української культури, Українську академію мистецтв було реорганізовано у Київський художній інститут. У 1930 році внаслідок об'єднання поліграфічного факультету Київського художнього інституту з однорідними факультетами Харківського та Одеського художніх інститутів було створено Український поліграфічний інститут у Харкові. Важливим етапом історії кафедри стало переведення 1945 році Українського поліграфічного інституту із Харкова до Львова - давнього центру українського друкарства та книговидання. Саме із цим еиапом пов'язуємо якісний ріст фахової майстерності у зв'язку із залученням до освітнього процесу плеяди визначних педагогів, митців та мистецтвознавців. Через 16 років інститут разом із професорським складом було переведено до Львова, де він став справжнім животворним осередком поліграфічного мистецтва для всієї України. У складі видавничо-конструкторсього факультету до Львова переїхала і кафедра Мистецтва книги. Важливо відзначити, що упродовж усіх років своєї діяльності, починаючи від створенням Георгієм Нарбутом атрибутів української державності, працівники Кафедри графічного дизайну та мистецтва книги, не зважаючи на радянську ідеологію, брали активну участь у формуванні української самобутності та незалежності, демонструючи усьому світу майстерні роботи українських графіків та поліграфістів.

 

 Сьогодні кафедра - це висококваліфікований професорсько-викладацький колектив, який долає труднощі та вирішує актуальні проблеми освіти й виховання сучасних фахівців. Викладачі кафедри дружні і працелюбні. Вони гармонійно поєднують творчі сили досвідчених педагогів та молодих енергійних і талановитих митців, їх, як справжніх однодумців, єднає і гуртує велика дюбов до книги, до мистецтва, бажання бути причетними до збагачення духовної скарбниці нашого народу і держави. Змістом своєї діяльності кафедра вважає підготовку конкурентоздатних у сучасному світі фахівців, які володіють якнайширшим діапазоном технік та технологій задля творення ефективного візуального повідомлення. На базі кафедри успішно функціонують кілька майстерень: «Дизайну друкованої продукції», «Комунікативного дизайну», «Шрифта», «Авторської графіки», «Дизайну авторської книги», «Анімації і мультимедіа», «Фотографії», «Гуманітарних та фундаментальних дисциплін». Студенти разом із викладачами створюють ілюстрації для різних видань, комікси, журнали, газети, книги, відеоролики, розробляють фірмовий стиль, білборди, веб-сторінки, вивчають мистецтво студійної фотографії за участі моделей, які працюють на світових подіумах.

Зустріч з письменником Яремою Гояном

15 вересня у нашому навчальному закладі відбулася зустріч із Почесним доктором Української академії друкарства, лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслуженим діячем мистецтв України, членом Спілки письменників України, лауреатом літературно-мистецької премії ім. Марка Черемшини, Міжнародної літературної премії ім. Івана Кошелівця, багаторічним директором Національного видавництва дитячої лiтератури «Веселка», письменником Яремою Гояном. 
Із вступним словом виступив ректор академії, професор Богдан Дурняк, який вручив Яремі Гояну книгу про Українську академію друкарства, видану до ювілею навчального закладу, в якій у розділі почесних докторів УАД перший Doctor Honoris Causa є Ярема Гоян, та запросив пана Ярему до слова. Під час спілкування з науково-педагогічною і студентською спільнотою був презентований новий проект ТОВ «Видавничий дім «Українська мить» Ін Юре, унікальне на сьогодні видання-тритомник: Маркіян Шашкевич. «Читанка для діточок» (оригінальний текст) – перший шкільний підручник, який написав Маркіян Шашкеквич українською мовою; Маркіян Шашкевич. «Читанка для діточок» (адаптований текст) – мовностилістичне опрацювання тексту, укладач та автор літературно-наукових есе – Ярема Гоян; Ярема Гоян. «Маркіян Шашкевич, Апостол Духа. Портрет».
Авторами ідеї та керівниками проекту є Ярема Гоян, Степан Кубів, Олександр Святоцький, Микола та Руслан Стефанчуки. Книга проілюстрована гравюрами видатного українського художника, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, академіка Василя Касіяна, який упродовж 1930–1937 рр. очолював кафедру книжкової графіки у нашому навчальному закладі. 
Учасники дійства також мали змогу прослухати промову громадського діяча, краєзнавця та шашкевичезнавця Михайла Шалати. 
На зустрічі, яка проходила в Українській академії друкарства, Ярему Гояна нагороджено Премією імені Василя Стефаника за популяризацію творчості Василя Стефаника. Родзинкою події стала ініціатива пана Яреми виконати пісню, до якої долучились усі присутні.

Детальніше:

https://www.facebook.com/uadlv

 
                 

 

        

Доступ до баз даних

Доступ до міжнародних баз даних Scopus та Web of Science за кошти держбюджету мають майже 100 українських ВНЗ та наукових установ МОН.

Детальніше:

http://old.mon.gov.ua/files/normative/2017-09-22/8079/nmo-1286.pdf)


До відома вищих навчальних закладів (ВНЗ) щодо доступу до Web of Science
З 3 жовтня 2017 року Державна науково-технічна бібліотека України (ДНТБ України), відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України №1286 від 19.09.2017 року, забезпечує надання доступу ВНЗ до електронної наукової бази Web of Science.

Детальніше:


http://gntb.gov.ua/ua/