Після публікації у "Офіційному віcнику України", набуває чинності Наказ Міністерства освіти і науки України "Про затвердження вимог до оформлення дисертації".
Поряд із традиційними вимогами до оформлення структурних елементів, що наводяться в наказі (титульного аркуша, основної частини, висновків) та форматування тексту, з’явилися нові елементи дисертації. Так, тепер дисертація повинна містити анотацію українською, англійською і, за потреби, третьою мовою, пов’язаною із предметом дослідження. В анотацію мають бути стисло представлені основні результати дослідження із зазначенням наукової новизни та із практичним значенням. В кінці анотації подають ключові слова, вимоги до оформлення – тут. Відповідно до коментаря, наведеного на сайті МОН, з часом анотації мають замінити автореферати, поки що потрібно буде готувати обидва елементи.
Інші важливі зміни стосуються оформлення списку використаних джерел, стиль яких дисертант тепер може обирати самостійно: або відповідно до Національного стандарту України ДСТУ 8302:2015, або один із 11 міжнародних стилів цитування (MLA style, APA-1,2, Chicago/Turabianstyle, Harvard style, ACS, AIP, IEEE, Vancouver, OSCOLA, APS, Springer MathPhys Style).
Матеріали, що можуть стати в нагоді користувачам бібліотеки НаУКМА:
- Інформацію щодо оформлення списків літератури за різними стандартами та стилями можна знайти в розділі "Оформлення списків літератури" на сайті Національної бібліотеки Національного університету "Києво-Могилянської академії" .
- Презентація "Бібліографічне посилання: загальні положення та правила складання (ДСТУ 8302:2015)" від спеціалістів нашої бібліотеки Національного університету "Києво-Могилянської академії" із роз’ясненням стандарту, прикладами оформлення посилань та проблемними питаннями, що є в стандарті.
- Приклади оформлення бібліографічних посилань відповідно до ДСТУ 8302:2015.
- Коротка презентація про міжнародні стилі цитування – тут.
- Методичні рекомендації "Міжнародні стилі цитування та посилання в наукових роботах" від спеціалістів із бібліотеки КПІ