Зустріч з письменником Яремою Гояном

15 вересня у нашому навчальному закладі відбулася зустріч із Почесним доктором Української академії друкарства, лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслуженим діячем мистецтв України, членом Спілки письменників України, лауреатом літературно-мистецької премії ім. Марка Черемшини, Міжнародної літературної премії ім. Івана Кошелівця, багаторічним директором Національного видавництва дитячої лiтератури «Веселка», письменником Яремою Гояном. 
Із вступним словом виступив ректор академії, професор Богдан Дурняк, який вручив Яремі Гояну книгу про Українську академію друкарства, видану до ювілею навчального закладу, в якій у розділі почесних докторів УАД перший Doctor Honoris Causa є Ярема Гоян, та запросив пана Ярему до слова. Під час спілкування з науково-педагогічною і студентською спільнотою був презентований новий проект ТОВ «Видавничий дім «Українська мить» Ін Юре, унікальне на сьогодні видання-тритомник: Маркіян Шашкевич. «Читанка для діточок» (оригінальний текст) – перший шкільний підручник, який написав Маркіян Шашкеквич українською мовою; Маркіян Шашкевич. «Читанка для діточок» (адаптований текст) – мовностилістичне опрацювання тексту, укладач та автор літературно-наукових есе – Ярема Гоян; Ярема Гоян. «Маркіян Шашкевич, Апостол Духа. Портрет».
Авторами ідеї та керівниками проекту є Ярема Гоян, Степан Кубів, Олександр Святоцький, Микола та Руслан Стефанчуки. Книга проілюстрована гравюрами видатного українського художника, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, академіка Василя Касіяна, який упродовж 1930–1937 рр. очолював кафедру книжкової графіки у нашому навчальному закладі. 
Учасники дійства також мали змогу прослухати промову громадського діяча, краєзнавця та шашкевичезнавця Михайла Шалати. 
На зустрічі, яка проходила в Українській академії друкарства, Ярему Гояна нагороджено Премією імені Василя Стефаника за популяризацію творчості Василя Стефаника. Родзинкою події стала ініціатива пана Яреми виконати пісню, до якої долучились усі присутні.

Детальніше:

https://www.facebook.com/uadlv

 
                 

 

        


Доступ до баз даних

Доступ до міжнародних баз даних Scopus та Web of Science за кошти держбюджету мають майже 100 українських ВНЗ та наукових установ МОН.

Детальніше:

http://old.mon.gov.ua/files/normative/2017-09-22/8079/nmo-1286.pdf)


До відома вищих навчальних закладів (ВНЗ) щодо доступу до Web of Science
З 3 жовтня 2017 року Державна науково-технічна бібліотека України (ДНТБ України), відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України №1286 від 19.09.2017 року, забезпечує надання доступу ВНЗ до електронної наукової бази Web of Science.

Детальніше:


http://gntb.gov.ua/ua/